Home
Projekty
Infošky
E-mail
Insoft webdesign
 
 • Software pre tvorbu HTML stránok

  Chcete poradiť pri výbere software pre tvorbu vašich HTML stránok? Tu nájdete stručný popis najznámejších vizuálných a textových editorov.

  Tieto programy sa dajú rozdelit na tri skupiny. Prvá skupina sú grafické editory. Druhá skupina sú editory textové. Tretia sú hybridy medzi týmito dvoma skupinami.

  Prvá skupina je zastúpena programami Dreamweawer od Macromedie a FrontPagem od Microsoftu.

  FrontPage je vizuálný editor od Microsoftu, ktorý, aj keď má mnoho funkcií, je celkom na nič. Vytvára totiž veľmi zlý a mnohokrát priveľmi dlhý text, na Word síce nemá, ale aj tak je jeho kód celkom na nič. Nie je schopný zobrazovať INCLUDE v stránkach ASP. Tabuľky taktiež nič moc. Framy ujdú ale aj na to je lepší Dreamweawer. Najnovšia verzia je číslo 2000. K dispozícii je v sade Office alebo samostatne. Bille Sorry, ale to nemuselo byť.

  Dreamweawer je veľmi slušný program, generuje jednoduchý a veľmi krátky kód. Mám veľmi rád jeho funkciu, ktorou je vyčistenie kódu Wordu alebo iného vizuálneho editoru. Dokáže v pohode zobrazovať a upravovať rámy, tabuťky v pohode upraví, vyrobí a upravené nepokazí. Ten by sa dal považovať za dobrý stroj na stránky. No, má aj nevýhody, napríklad blbne občas ukazovanie zdrojového kódu.

  Word toto je najhorší vizuálny editor, doporučujem nepoužívať !!!

  Textové editory - tých je veľmi veľa. Pozrieme sa na FirstPage, Arachnophilii a Notepad.

  First Page je nevizuálny tvorič. Má mnoho funkcií. Ja ho rád používam, ale mám k nemu poznámku, kľudne by mohol zaviesť lepšie označovanie tágov. Má obrovskú knižnicu skriptov.

  Arachnophilie je celkom slušný textový editor. Ale pre profesionálne účely nič moc.

  Notepad - to bol vtip, ale stránky sa v ňom dajú tvoriť. Sú aj ľudia čo v ňom tvoria mnoho stránok.

  Hybrida tu máme len jedného. Tým je HomeSite .

  Asi najlepšie na ňom je, že zvláda veľmi dobre textový režim. Má skvelé označenie tágov. Dobré funkcie, dobré menu. Škoda len, že nie je český. Jeho vizuálna časť je prakticky len na doplnenie pre úplných začiatočníkov. Moje hodnotenie : Je to program ako pre profesionálov, tak pre amatérov.

 
 
 

Copyright © Insoft webdesign
Designed by Vladimír Novysedlák